Reżyserka filmu BLIZNY.  Reżyserka nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych. Jej pełnometrażowy debiut „Królowa Ciszy” (2014) miał premierę na festiwalu IDFA a później był pokazywany na ponad 50 festiwalach na całym świecie, zdobył ponad 20 nagród i był emitowany przez stacje telewizyjne HBO Europe, ARTE, SVT (Szwecja), YLE (Finlandia) i RAI (Włochy).

Współreżyserka filmu KOBIETA. Gościni spotkania online. Urodzona w Ukrainie reżyserka filmowa i dziennikarka, której twórczość dotyka tematów społecznych i ogólnoludzkich. Pracowała przy dokumentacji do filmów poświęconym takim kwestiom jak nielegalna imigracja, handel organami ludzkimi oraz matkom-surogatkom.

Producentka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Absolwentka studiów filmowych na Uniwersytecie Paris X, kursu Kreatywny Producent w Szkole Wajdy oraz wydziału filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobywała doświadczenia w różnych obszarach produkcji filmowej jako kierowniczka produkcji, reżyserka, druga reżyserka, scenarzystka i menedżerka festiwalu filmowego. Jej pełnometrażowy debiut producencki „Lekcja miłości”, koprodukowany przez HBO Europe miał premierę na IDFA w Amsterdamie.

Bohaterka filmu TONY HALIK.  Historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztukiwspółczesnej. Wraz z partnerem Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia.

Bohaterka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po 50 latach zdobywa się na ważny krok – ucieka od przemocowego męża, z północnych Włoch gdzie mieszka do rodzimego Szczecina. I tam wreszcie żyje tak, jak chce: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka... W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny. Jej entuzjazm jest zaraźliwy! Jolancie Janus podczas spotań z publicznością będzie towarzyszyła Leokadia Ogrodowczyk, która także występuje w filmie.

Współreżyserka i autorka zdjęć do filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Reżyserka i operatorka, absolwentka wydziału filmu i telewizji na Edinburgh College of Art w Szkocji. Pracowała jako reżyserka, operatorka, montażystka, dźwiękowiec.  Ma na koncie krótkie dokumenty i filmy eksperymentalne zrealizowane w Szkocji, Irlandii, Argentynie, Boliwii, Peru i Mongolii. Jej film dokumentalny „Cicho w drodze do Ludzi do Reniferów" zdobył nagrody na festiwalach w Brazylii, Rumunii, Portugalii i Polsce. Prowadzi warsztaty filmowe dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

Współreżyserka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Artystka multimedialna i reżyserka wywodząca się ze środowiska sztuki nowoczesnej. Małgorzata ukończyła w 2012 roku kurs DOK Pro w Szkole Wajdy oraz warsztaty POLSKA.DOC. Ma tytuł magistra sztuk mutimedialnych. Pracowała na Wydziale Filmu Eksperymentalnego na ASP w Szczecinie. W swojej pracy wykorzystuje różne media: film dokumentalny i sztukę współczesną, często łącząc te dziedziny.

Reżyserka filmu iHUMAN. Gościni spotkania online.  Wielokrotnie nagradzana reżyserka niezależnych filmów dokumentalnych, debiutowała w 1996 r. Jej filmy poruszają tematykę praw człowieka, relacji władzy w społeczeństwie w kontekście technologii i ewoluujących relacji między człowiekiem a maszyną.