CZWARTEK I PIĄTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

Czwartek i piątek na festiwalu będą wypełnione pokazami i spotkaniami nie do przegapienia. Spotkanie z reżyserką filmu „iHuman", spotkanie z twórcami „Czerwony nos, puste kieszenie" oraz rozmowa „Czy da się podróżować jak Bruce Chatwin?"!

 

CZWARTEK, 10 WRZEŚNIA

Festiwalowy czwartek to wiele ciekawych spotkań z twórcami oraz debaty na najważniejsze tematy. Zapraszamy na spotkanie pt „Ziemia płonie. Czy będzie więcej pożarów?" oraz film „Cunningham. Choreograf współczesności".

Film i spotkanie dla seniorów: „Nowy związek w dojrzałym wieku." Po pokazie filmu „Lekcja miłości", („Lessons of Love") reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, Kino Luna, sala A, 13:00

w Lunie o 13:00 , zapraszamy na pokaz filmu „Lekcja miłości" („Lessons of Love") reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, po którym odbędzie się spotkanie, którego partnerem jest Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”. Podczas eventu poruszony zostanie temat budowania nowych relacji i radzenia sobie z przeszłością w dojrzałym wieku. Ta cząstka życia należy do mnie!" stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/searchResult?searchString=lekcja+mi%C5%82o%C5%9Bci

Film z audiodeskrypcją i spotkanie online: „iHuman" („iHuman") reż. Tonje Hessen Schei oraz spotkanie online z reżyserką filmu. Kino Atlantic, sala B, 18:00

Partner spotkania: Fundacja Panoptykon

O 18:00 w Kinie Atlantic zapraszamy na pokaz filmu z audiodeskrypcją pt. „iHuman" („iHuman") reż. Tonje Hessen Schei, Po projekcji zachęcamy do pozostania na spotkaniu online w którym uczesticzyć będzie twórczyni dokumentu. Sztuczna inteligencja to najpotężniejsza technologia naszych czasów, która może okazać się pomocna w rozwiązaniu najbardziej palących problemów i wyzwań ludzkości, ale też przyczynić się do jej upadku. Film podąża za pionierami w dziedzinie sztucznej inteligencji, pracującymi nad jej coraz bardziej wyrafinowaną formą.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/iHuman

Film i debata: Pokaz filmu „Odbudować Paradise", „Rebuilding Paradise" reż. Ron Howard, po projekcji odbędzie się debata  „Ziemia płonie. Czy będzie więcej pożarów?". W Kinotece, sala 1, 19:00.

Do Kinoteki o 19:00 zapraszamy na pokaz filmu „Odbudować Paradise", („Rebuilding Paradise") reż. Ron Howard, który połączony będzie z debatą pt. „Ziemia płonie. Czy będzie więcej pożarów?" której partnerem jest WWF Polska, a gośćmi będą Szymon Malinowski, Katarzyna Jagiełło oraz aktywista/tka Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. 8 listopada 2018 u podnóża wzgórz Sierra Nevada wybuchł najtragiczniejszy pożar w historii Kalifornii, który zdewastował miasteczko Paradise. Słynny reżyser i zdobywca Oskara Ron Howard („Piękny umysł”) postanowił natychmiast pojechać na miejsce tragedii. Został z mieszkańcami dłużej niż ekipy telewizyjne relacjonujące tę tragedię.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Odbudowac-Paradise

Film i spotkanie online: „Czerwony nos, puste kieszenie", („Bloody Nose, Empty pockets") reż. Bill Ross, Turner Ross. Po filmie spotkanie online z twórcami dokumentu. Kinoteka, sala 3, 20:30. 

Koniecznie wpadnijcie do Kinoteki o 20:30 na „Czerwony nos, puste kieszenie", („Bloody Nose, Empty pockets") reż. Bill Ross, Turner Ross. Po projekcji będziecie mieli okazję spotkać się online z reżyserami tego dokumentu. W cieniu neonów Las Vegas działa kameralna speluna Roaring 20s. Jej bywalcy to przekrój amerykańskiego społeczeństwa. Tworzą solidarną wspólnotę, wykutą przez serię podlanych dużą ilością alkoholu zdarzeń. Przeżywamy wraz z nimi ostatni wieczór i noc działalności baru.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Czerwony-nos%252C-puste

Film i spotkanie online: „Cunningham. Choreograf współczesności". („Cunningham") reż. Alla Kovgan. Po projekcji spotkanie z reżyserką online. Kino Atlantic, sala B, 20:45.

Na koniec dnia w Atlanticu o 20:45 zobaczcie film „Cunningham. Choreograf współczesności". („Cunningham") reż. Alla Kovgan. Po pokazie odbędzie się spotkanie online z twórczynią dokumentu. Merce Cunningham to ikona naszych czasów. Legendarny amerykański tancerz i jeden z największych choreografów XX wieku, okrzyknięty w 2000 roku przez „The Guardian” największym żyjącym choreografem na świecie, był rewolucjonistą i wizjonerem na miarę Wacława Niżyńskiego. Ten film pokazuje nam dokładnie, czego dokonał.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Cunningham.-Choreograf

 

PIĄTEK, 11 WRZEŚNIA

W piątek koniecznie zobaczcie : „Andriej Tarkowski. W świątyni kina", „Nomada. Na tropie Bruce'a Chatwina" i weźcie udział w Balu Maseczkowym!

Film i spotkanie online: „Andriej Tarkowski. W świątyni kina" („Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer") reż. Andrey A. Tarkovsky. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem online.  Kinoteka, sala 12 o 18:00

O 18:00 w Kinotece zapraszamy na pokaz filmu „Andriej Tarkowski. W świątyni kina" („Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer") reż. Andrey A. Tarkovsky. Po filmie zostańcie na spotkaniu online z reżyserem filmu, synem bohatera dokumentu. Kultowy rosyjski reżyser Andriej Tarkowski pozostawił po sobie osiem filmów uważanych za arcydzieła światowego kina. Zainteresowanie jego spuścizną rośnie wśród kolejnego pokolenia widzów, którzy chcą lepiej zrozumieć przekaz tych wyjątkowych filmów. Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jego syna.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Andriej-Tarkowski.-W-swiatyni

Film i spotkanie: „Nomada. Na tropi Bruce'a Chatwina" („Nomada. In the Footsteps of Bruce Chatwin") reż. Werner Herzog. Po projekcji odbędzie się spotkanie „Czy da się podróżować jak Bruce Chatwin?". Kino Atlantic, sala B, 18:30.

W Kinie Atlantic będziecie mieli okazję zobaczyć film „Nomada. Na tropi Bruce'a Chatwina" („Nomada. In the Footsteps of Bruce Chatwin") reż. Werner Herzog, po którym odbędzie się spotkanie z Adamem Robińskim, dziennikarzem i pisarzem. Gdy brytyjski pisarz i podróżnik Bruce Chatwin umierał na AIDS, oddał swojemu przyjacielowi – Wernerowi Herzogowi – plecak, z którym wędrował dookoła świata. 30 lat później Herzog, niosąc ten sam plecak, podróżuje śladami swojego przyjaciela, przyznając się do wielu inspiracji zaczerpniętych z wypraw i książek ojca nowoczesnej literatury podróżniczej.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Nomada.-Na-tropie-Bruce%2527a

Film i spotkanie online: „Ważniejsza od królów" („The Kingmaker"), reż. Lauren Greenfield. Po projekcji odbędzie się spotkanie online z reżyserką filmu. Kinoteka, sala 4, 20:30.

Do Kinoteki o 20:30 zapraszamy na pokaz dokumentu „Ważniejsza od królów" („The Kingmaker"), reż. Lauren Greenfield. Po filmie zostańcie koniecznie na spotkaniu online z reżyserką filmu. melda Marcos została Pierwszą Damą Filipin w 1965 roku i nadal żyje tak, jakby pełniła tę rolę. Ostatecznie Marcosowie stracili władzę w 1986 roku w atmosferze skandalu, oskarżeni o zdefraudowanie miliardów dolarów, jakie otrzymali w ramach pomocy od USA. Reżyserka Lauren Greenfield („Pokolenie pieniądza”, „Królowa Wersalu”) swoją opowieść o Imeldzie rozpoczyna w 2014 roku, kiedy ponad osiemdziesięcioletnia była Pierwsza Dama stara się przywrócić swojej rodzinie władzę w kraju.

Film i spotkanie online: „Kobieta" („Woman"), reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova. Po projekcji spotkanie online z reżyserką.

Na koniec dnia wpadnijcie do Kinoteki o 20:45 na film „Kobieta" („Woman"), reż. Yann Arthus-Bertrand, Anastasia Mikova. Po pokacie będziecie mogli dowiedzieć się więcej o kulisach powstawania filmu od reżyserki, podczas spotkania online. Co to znaczy być kobietą? 2000 kobiet z 50 różnych krajów świata dzieli się przed kamerą swoimi historiami i opowiada o własnych doświadczeniach: od tych najbardziej intymnych aż po kulturowe.

Więcej o filmie i bilety: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/movie/Kobieta

impreza: Bal maseczkowy. Klub festiwalowy „Kulturalna", 22:00

Chcieliśmy zrobić bal maskowy. Robimy bal maseczkowy.

Załóżcie swoje najpiękniejsze maseczki i z czułości do świata, z odpowiedzialnym dystansem, przyjdźcie na parkiet Kulturalnej. Pobujamy się w rytm muzyki filmowej, a wszystko w stylu ekstrawaganckich przyjęć Trumana Capote. 54 lata temu Capote wystawił przyjęcie nazywane balem stulecia. Niech nasz bal maseczkowy będzie imprezą na miarę kolejnego stulecia!

Najpiękniejsze maseczki zostaną nagrodzone prezentami od festiwalu.

Więcej o wydarzeniu: https://mdag.pl/17/pl/warszawa/event/Bal-maseczkowy-na-17.-Millennium-Docs-Against

 

Nie przegapcie kolejnych świetnych festiwalowych wydarzeń!