Filmoterapia: Dlaczego czasami wierzymy w bzdury? Po filmie WIERZYMY W DINOZAURY reż. Clayton Brown, Monica Long Ross


wtorek, 15 września | 20:30 | sala Warszawa 

Filmoterapia: Dlaczego czasami wierzymy w bzdury? Po filmie WIERZYMY W DINOZAURY reż. Clayton Brown, Monica Long Ross

W języku polskim

Partner: Sopockie Towarzystwo Naukowe, Filmoterapia.pl

W obliczu trudności z kontrolą nad wydarzeniami (np. w czasie pandemii) ludzie czasami starają się tłumaczyć przyczyny zjawisk przypadkowych zjawiskami nadprzyrodzonymi. Tak powstają między innymi liczne teorie spiskowe. W czasie spotkania porozmawiamy również o jasnowidzeniu. Jasnowidzowie z łatwością odczytują znaki zapowiadające zdarzenia, które dopiero się wydarzą. Jak im się to udaje? Podczas dyskusji sprawdzimy, czy uczestnicy spotkania po krótkim kursie przysposabiającym również wykażą się takimi zdolnościami. Odpowiemy sobie również na pytanie, kto ma większą szansę w tym starciu: naukowcy czy fake newsy?

Goście:

Michał Parzuchowski – psycholog społeczny, absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Profesor uczelni na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Sopocie i kierownik sopockiego Laboratorium Psychologii Poznania Społecznego.

prof. dr hab. Tymon Zieliński – lider zespołu Badania i edukacji w zakresie klimatu i oceanów w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie. Przedstawiciel Europy Środkowo-Wschodniej w procesie przygotowania Raportu ONZ dotyczącego stanu mórz i oceanów.

Prowadzący:

Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa.