Bohaterka filmu MALARKA I ZŁODZIEJ. Gościni spotkania online. Urodzona w 1983 w czeskiej Pradze, przez kilka lat mieszkała w Berlinie, gdzie pracowała jako asystentka innych artystów i rozwijała własną twórczość. Ostatecznie przeniosła się do Oslo, gdzie od kilku lat mieszka i tworzy. Obecnie dzieli swój czas między Oslo i swą kryjówkęs w szwedzkiej puszczy. Oprócz nowych prac pokazanych w filmie „Malarka i złodziej” pracuje nad cyklem malarskim pod tytułem „Manikarnika".

Reżyser filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Doświadczenie zdobywał między innymi jako drugi reżyser na planie filmu fabularnego „Czarny Czwartek– Janek Wiśniewski padł”. W 2014 roku nakręcił głośny film dokumentalny „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu”.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Polski producent, reżyser, oraz montażysta filmowy, urodzony w 1963 roku. Właściciel studia fimowego Blue dReam Film. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej AMA. Pracował jako montażysta przy wielu znanych produkcjach filmowych, takich jak: “Skazany na bluesa” (2005), “Różyczka” (2010), “Imagine” (2012), “Pewnego razu w listopadzie…” (2017).

Reżyserka i scenarzystka filmu ŚCIANA CIENI.  Reżyserka, alpinistka i podróżniczka. Absolwentka warszawskiej ASP oraz Szkoły Wajdy. Autorka filmów dokumentalnych nagradzanych na całym świecie i produkowanych w ekstremalnych miejscach: zrealizowany na Grenlandii „Co się stało na wyspie Pam” (2010), nakręcony na morzach wokół Borneo „Badjao. Duchy z morza” (2014; Nagroda Jury Hot Docs oraz specjalne wyróżnienia na MFF w Los Angeles i MFF w Palm Springs).

Bohater filmu FOTOGRAF WOJNY. W ciągu swej dwudziestopięcioletniej kariery fotografa uwiecznił wiele ze współczesnych konfliktów i kluczowych momentów walki o prawa człowieka. Twórczość Grarupa odzwierciedla jego wiarę w rolę, jaką fotoreportaż pełni jako narzędzie służące dokumentacji i upamiętnianiu wywołujących rzeczywiste zmiany, a także w konieczność przedstawiania historii ludzi, którzy nie są w stanie zrobić tego sami.

Współproducentka filmu TONY HALIK.  Absolwentka produkcji w Szkole Wajdy, od 2014 wraz z Małgorzatą Małysą prowadzi firmę produkcyjną FURIA FILM. Jest doświadczoną producentką i kierowniczką produkcji filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, reklam i filmów fabularnych.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Ukończył kierunek reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2005-2007 brał udział w zajęciach Przedszkola Filmowego organizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, w czasie których powstał film „Chłód”, pokazywany na 7 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty.

Producent filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Warszawiak, producent filmowy. Absolwent SGH w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w Narodowym Centrum Kultury i Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Pracuje jako producent kreatywny. Odpowiada za działalność i rozwój Fundacji Raban. Obecnie przygotowuje kolejne produkcje dokumentalne o warszawskim klubie sportowym AKS ZŁY i Macieju Parowskim, protoplaście Wiedźmina.

Współproducentka filmu TONY HALIK.  Absolwentka produkcji w Szkole Wajdy, od 2014 wraz z Karoliną Galubą prowadzi firmę produkcyjną FURIA FILM. Jest doświadczoną producentką i kierowniczką produkcji filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, reklam i filmów fabularnych.

Współscenarzysta i operator filmu ŚCIANA CIENI. Współtwórca nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku“ Bartosza Konopki oraz współreżyser filmów „Efekt domina“ i „Książę i dybuk” (Nagroda Jury w sekcji Venice Classics za najlepszy dokument o kinie) , które zrealizował z Elwirą Niewierą. Autor zdjęć wielu nagradzanych filmów pełno- i krótkometrażowych, między innymi nominowanego do Oscara krótkiego metrażu „Na trasie” w reżyserii Reto Caffiego.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Sanoczanin. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2009 był pomysłodawcą ogólnopolskiego wydarzenia poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu pt. Love Never Dies, w ramach którego zrealizował krótkometrażowy film dokumentalny Doctor Jimmy pokazywany na 50 Krakowskim Festiwalu Filmowym.