Po co fotografuje się wojnę? Spotkanie z fotografem Maciejem Moskwą po filmie FOTOGRAF WOJNY reż. Boris Benjamin Bertram


niedziela, 13 września | 15:00 | sala Warszawa

Po co fotografuje się wojnę? Spotkanie z fotografem Maciejem Moskwą po filmie FOTOGRAF WOJNY reż. Boris Benjamin Bertram

W języku polskim

Jak wygląda dziś praca fotografa wojennego? Gdzie szukać przyjaciół na froncie? Jak długo wojny żyją w mediach i kogo tak naprawdę interesują? W jaki sposób, w czasach cyfrowego rozproszenia, gdy wiadomość o ofiarach bombardowania Aleppo podsuwana jest nam z przepisem na hummus, opowiadać o koszmarze konfliktów zbrojnych? Jak fotograf wojny radzi sobie w życiu prywatnym? Wyjątkowe spotkanie z dwoma fotografami wojennymi: na ekranie z Janem Grarupem i na żywo z Maciejem Moskwą.

Gość:

Maciej Moskwa – zajmuje się fotoreportażem i długoterminowymi projektami fotograficznymi. Od 2011 wielokrotnie podróżował do Syrii, gdzie zajął się dokumentowaniem skutków konfliktu i rewolucji antyrządowej.

Prowadzący:

Przemek Rydzewski – współtwórca i koordynator trójmiejskiej edycji Millennium Docs Against Gravity. Współorganizuje również Nagrodę Literacką GDYNIA oraz towarzyszący jej festiwal – Miasto Słowa.