Pełny program części online 17. Millennium Docs Against Gravity!

Ponad 100 filmów dokumentalnych z całego świata, w tym siedem z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących, trzy pokazywane wyłącznie w części online festiwalu oraz największe hity poprzednich edycji festiwalu. To czeka na widzów od 19 września do 4 października na stronie mdag.pl!

GALERIA: SOBOTA, 9 DZIEŃ FESTIWALU

Warsztaty deskorolkowe po filmie „Lis to lizał", spotkanie z bohaterem i twórcami filmu „Analogowy wizjoner" oraz impreza w klimacie MTV - tak minęła festiwalowa sobota.

GALERIA: PIĄTEK, 8 DZIEŃ FESTIWALU

W piątek widzowie spotkali się online z synem Andrieja Tarkowskiego, który wyreżyserował film o swoim ojcu. Odbyło się także spotkanie po filmie „Nomada. Na tropie Bruce'a Chatwina" Wernera Herzoga. Zakończeniem dnia był bal maseczkowy w klubie festiwalowym - Kulturalnej.

SOBOTA I NIEDZIELA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

Drugiego festiwalowego weekendu nie zabraknie emocjonujących wydarzeń! Koniecznie przyjdźcie na debatę „Od influencera do aktywisty", której gościem będzie m.in. Krzysztof Gonciarz, zobaczcie „Jaskinię" i wpadnijcie na debatę o ciałopozytywności!

PIĄTEK I SOBOTA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

Piątek i sobota na festiwalu oferują widzom wachlarz projekcji, imprez oraz spotkań z twórcami. Pokaz filmu „Ważniejsza od królów", Bal maseczkowy oraz debata „Od influencera do aktywisty", której gościem będzie Krzysztof Gonciarz, to tylko niektóre spośród wielu atrakcji na najbliższe dwa dni!

GALERIA: ŚRODA, 6 DZIEŃ FESTIWALU

Środa okazała się dniem wielu rozmów z twórcami. Odbyła się debata o tym, czy komedie romantyczne niszczą współczesne związki. Rozmawialiśmy także z twórcami po filmach „Między nami", „Na wiarę. Egzorcysta Williama Friedkina", „Truman Capote. Wysłuchane modlitwy", „Blizny" czy „Spróbujmy skoczyć do studni". To był niezwykle intensywny czas!

CZWARTEK I PIĄTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

Czwartek i piątek na festiwalu będą wypełnione pokazami i spotkaniami nie do przegapienia. Spotkanie z reżyserką filmu „iHuman", spotkanie z twórcami „Czerwony nos, puste kieszenie" oraz rozmowa „Czy da się podróżować jak Bruce Chatwin?"!

GALERIA: WTOREK, 5 DZIEŃ FESTIWALU

We wtorek odbyły się spotkania z bohaterką filmu „Grubaski na front", reżyserem „Witamy w Czeczenii" oraz reżyserem filmu „Powiedz tak lub nie". Oprócz tego debatowaliśmy o tym, czy pandemia zwiększy nierówności społeczne przy okazji filmu „Kapitał w XXI wieku" oraz jak chronić dzieci w sieci po filmie „Złapani w sieci".

ŚRODA I CZWARTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

W środę i czwartek na widzów czekają spotkania i debaty o różnorodnej tematyce- zapraszamy na rozmowę po filmie „Dlaczego podskakuję", debatę „Komedie romantyczne. Czy niszczą nasz związki?" oraz rozmowę „Ziemia płonie. Czy będzie więcej pożarów?"!

GALERIA: PONIEDZIAŁEK, 4 DZIEŃ FESTIWALU

W poniedziałek odbyła się premiera filmu „Blizny" („Scars") Agnieszki Zwiefki oraz spotkania po filmie „Wakacje z bronią" („Summerwar") oraz spotkanie online po filmie „La Mami". Odbyła się także debata na temat metod ochrony praw człowieka i obywatelskich po filmie „W obronie prawa".

Wtorek i środa na Millennium Docs Against Gravity!

Wtorek i środa 8 - 9 września w programie Millennium Docs Against Gravity to m.in. spotkanie dotyczące wpływu komedii romantycznych na życie ludzi, wykład mistrzowski nominowanego do Oscara® Huberta Saupera oraz spotkania z bohaterkami oraz autorkami filmu „Grubaski na front”, „Dramatyczny rok” i „Między nami”.

GALERIA: NIEDZIELA, 3 DZIEŃ FESTIWALU

W niedzielę widzowie spotkali się z twórcami oraz bohaterami między innymi filmów „Kosmiczne psy", „Lekcja miłości", „Tony Halik", „Jak przetrwać zarazę", „Pogrzeb Stalina", „Skandal. Ewenement Molesty" czy „Grubaski na front".

GALERIA: 5 września w Poznaniu

W sobotę 5 września uczestnicy festiwalu mieli okazję wziąć udział w międzypokoloeniowych warsztatach szycia woreczków wielorazowych z Janome oraz targach winylowych na placu Wolności.

GALERIA: PIĄTEK, 1 DZIEŃ FESTIWALU

Pierwsze spotkania z gośćmi (także te online!) już za nami. To był wspaniały pierwszy dzień festiwalu. W przestrzeni Kinoteki swój happening zorganizowało Extinction Rebellion Polska. Dzień zakończyliśmy w Kulturalnej na imprezie Nieprzerwana lekcja miłości. Nie możemy doczekać się, co będzie dalej!

SOBOTA I NIEDZIELA NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY!

W pierwszy festiwalowy weekend zapraszamy na mistrzowski wykład wybitnego duńskiego fotografa Jana Grarupa, debatę „Kara za miłość- społeczność LGBTI w Czeczenii oraz w Polsce", spotkanie po filmie „Jak Bóg szukał Karela" pt. „Dlaczego Polacy są tak religijni?" i pokaz  „Tajemnice Showgirls".

OTWARCIE 17. MDAG DLA PUBLICZNOŚCI

Podczas otwarcia festiwalu dla publiczności w czwartek 3 września w kinie Iluzjon widzowie zobaczyli film „Fotograf wojny” („Photographer of War”) Borisa Benjamina Bertrama.

Piątek i sobota na Millennium Docs Against Gravity!

W piątek i sobotę 4-5 września widzowie będą mieli okazję zobaczyć na festiwalu premierowe pokazy niezwykłych filmów oraz wziąć udział w debatach, spotkaniach oraz lekcji mistrzowskiej Jana Grarupa.

Pełne składy jurorskie 17. Millennium Docs Against Gravity!

Paweł Pawlikowski, Marcin Dorociński, Barbara Wrońska, Krzysztof Skonieczny, Joanna Kos-Krauze czy Maria Zmarz-Koczanowicz - to wyłącznie wybrane nazwiska wybitnych postaci ze świata kultury i filmu, które będą przyznawały nagrody w konkursach organizowanych w ramach 17. edycji Millennium Docs Against Gravity.

Znamy szczegóły tegorocznej edycji festiwalu!

Podczas konferencji prasowej 17. edycji Festiwalu Filmowego Millennium Docs Against Gravity poznaliśmy największe hity festiwalu, pierwsze filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego o Nagrodę Banku Millennium (Grand Prix) oraz tytuły, które powalczą o nagrody w organizowanym po raz pierwszy Konkursie Polskich Filmów Dokumentalnych.