Spotkanie online z bohaterką filmu Barborą Kysilkową po filmie MALARKA I ZŁODZIEJ


Niedziela, 13.09 |18.00 |Kino Muza, Sala nr 1

Spotkanie online z bohaterką filmu Barborą Kysilkową po filmie MALARKA I ZŁODZIEJ

W języku angielskim i polskim

Barbora Kysilkova, czeska malarka żyjąca w Oslo, dowiaduje się, że jej dwa obrazy wystawione w galerii zostały skradzione. Dzięki nagraniom kamer ochrony szybko dochodzi do aresztowania. Barbora stawia się na rozprawie i proponuje skazanemu Karlowi Bertilowi Nor-dlandowi spotkanie. Bardzo chce odzyskać obrazy, ale jest też zafascynowana osobowością złodzieja. Ciekawość malarki jest podszyta empatią. Nordland z kolei był zbyt naćpany, aby pamiętać, co zrobił z obrazami, ale przypomina sobie, że ukradł je, „bo były bardzo piękne”

Gość:

Barbora Kysilkova - tytułowa bohaterka dokumentu “MALARKA I ZŁODZIEJ” nagrodzonego na Festiwalu Sundance, która po stracie dwóch obrazów nawiązuje kontakt ze schwytanym złodziejem, co daje początek fascynującej, ale i toksycznej relacji.

Prowadząca:

Agnieszka Maciejewska - przez lata dziennikarka Radia Merkury - Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu. Absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej redakcyjnym tematem było m.in kino i to w najróżniejszych odsłonach – od recenzji filmów w wypożyczalniach wideo, po duże festiwale filmowe. Współpracuje z kinami studyjnymi Poznania oraz wieloma instytucjami kulturalnymi. Prywatnie dużo ogląda, przez to mniej czyta, a odpoczywa pracując ciężko, pod żaglami na morzu.