Blok 2: Stop hejt


Paczka filmów
miejsce
data
czas
Kino Muza, sala 1
2020-09-12
10:30

(od 9 lat) 

W jaki sposób mamy rozmawiać z dziećmi o przemocy, zarówno z tymi, które jej doświadczają, jak i tymi, które ją powodują. Dwa filmy w naszym bloku pokazują, jak czują się dzieci, które są inne. Gdzie szukają pomocy, kiedy są szykanowane w szkole lub przez internet? Filmy będą podstawą do wspólnej rozmowy z dziećmi o emocjach każdej ze stron oraz o tym, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. Filmy prezentowane są w zestawie: „Chłopiec płomień” i „#hejt”.

Chłopiec płomień

Noëll ma 10 lat i autyzm, dlatego nie zawsze dogaduje się ze swoimi rówieśnikami... Natomiast doskonałym kompanem jest jego ojczym, z którym podróżuje na motocyklu. Podczas męskich wypraw próbuje nowych rzeczy, przekracza swoje granice, a przede wszystkim szczerze opowiada o tym, jak trudno być „innym”. Film w doskonały sposób pokazuje siłę przyjaźni i zaufania, które są niezbędne do próbowania i otwierania się na świat.

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

#hejt

Przezywanie, kopanie, nękanie na Facebooku i Instagramie – tak wygląda rzeczywistość wielu dzieci. Każdy dzień w szkole jest koszmarem, nawet w domu nie mogą poczuć się bezpiecznie ponieważ nienawiść w social mediach nie zasypia. Rosalie próbuje szukać pomocy i to właśnie w internecie ją znajduje, rozmawiając z innymi dzieciakami, które przeżyły podobne historie. Cały film rozgrywa się w czterech ścianach sypialni Rosalie. Czy ona stopniowo zacznie znów czuć się bezpiecznie?

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS
films in set
  • Little Fire
    reż. Nicky Maas, /Netherlands/2017/15 min.
  • #bullyingstory
    reż. Eef Hilgers, /Netherlands/2018/15 min.