WRĘCZENIE GRAND PRIX DOLNEGO ŚLĄSKA: pokaz filmu WAŻNIEJSZA OD KRÓLÓW reż. Lauren Greenfield


piątek, 11 września | 19:00 | DCF, sala Warszawa

WRĘCZENIE GRAND PRIX DOLNEGO ŚLĄSKA: pokaz filmu „Ważniejsza od królów” reż. Lauren Greenfield

W języku polskim

Jury w składzie:

Małgorzata Szczerbowska – aktorka i scenarzystka. Pracowała w Teatrze Pieśń Kozła i w Teatrze Dramatycznym im. Jana Kochanowskiego w Opolu, obecnie związana jest z Teatrem Boto w Sopocie. Na scenie można ją zobaczyć w spektaklu „Sprzedam” (reż. Szymon Kaczmarek), na dużym ekranie zadebiutowała w filmie Jagody Szelc „Wieża. Jasny dzień”. Autorka nagradzanych scenariuszy teatralnych. Jako pedagożka współpracowała m.in. z Michaił Czechow Studio London i wrocławskim oddziałem AST; od 2012 roku we Wrocławiu prowadzi Intensywne Kursy Aktorskie.

Krzysztof Majewski – dziennikarz radiowy (Radio Wrocław, Radio RAM, Radio Wrocław Kultura), wrocławianin. Autor audycji „KinoTalk”, w której co tydzień recenzuje filmy i seriale, a także prowadzący program filmowy DAB+ Film na antenie Radia Wrocław Kultura. Przeprowadził setki wywiadów z twórcami znanymi i tymi, którzy znani dopiero będą. Fan dobrego dźwięku, zwłaszcza w kinie. Entuzjasta nowych technologii oraz dobrego wzornictwa i – ku własnemu zaskoczeniu – fan gór.

Joanna Synowiec – kuratorka, animatorka kultury, artystka, członkini Stowarzyszenia Nomada. Współpracowała z BWA we Wrocławiu i Tarnowie oraz Muzeum Współczesnym Wrocław. Wraz z Dominiką Łabądź rozwija pracownię-wydawnictwo Dzikie Przyjemności, gdzie skupia się na działaniach związanych z publikacjami odnoszącymi się do kontekstów artystyczno-społecznych i historii Wrocławia. Interesuje się mikronarracjami, historiami niekonwencjonalnymi, feminizmem i obiegiem sztuki pozainstytucjonalnej oraz losami planety.

Jarosław Perduta – dyrektor Dolnośląskiego Centrum Filmowego, wrocławianin, menadżer związany z instytucjami publicznymi, specjalista z zakresu komunikacji i dialogu społecznego, były dziennikarz i producent telewizyjny, działacz organizacji pozarządowych zaangażowany w realizację projektów kulturalnych, społecznych i edukacyjnych o wymiarze lokalnym i międzynarodowym, współtwórca i koordynator kampanii społecznych, absolwent międzynarodowych programów stażowych (Birmingham, Dortmund, Drezno).

przyzna Grand Prix Dolnego Śląska dla twórcy najlepszego filmu wyłonionego spośród obrazów startujących w Konkursie Głównym wrocławskiej edycji festiwalu.

Po uroczystości zapraszamy na pokaz filmu WAŻNIEJSZA OD KRÓLÓW.