Nieprzerwana lekcja miłości – impreza otwarcia


piątek, 4 września | 22:00 | Kulturalna

Miłość nie jest kategorią, miłość nie jest ideologią, miłość może być odpowiedzią.

Bohaterowie naszych filmów pokazują, że miłość powinna być najwyższą wartością. Pani Jola w filmie "Lekcja miłości" uczy nas, że nigdy nie jest za późno, żeby się zakochać. Dzielni aktywiści w filmie "Witamy w Czeczenii" ryzykują życiem, żeby bronić miłości bez względu na to, jakiej jest ona orientacji. W filmie "Kobieta" usłyszymy, czym jest prawdziwa miłość od obywatelek całego świata. Odpowiedzi na pytanie, czego szukamy w hollywoodzkich produkcjach o miłości, możemy poszukać w filmie "Komedia romantyczna". O tym, jak można zakochać się w dziełach sztuki, dowiemy się, oglądając "Mojego Rembrandta", a w "Ważniejsza od królów", Imelda Marcos nauczy nas, co to zgubna miłość do pieniędzy. Miłość człowieka do planety i zamieszkujących ją stworzeń w obliczu katastrofy klimatycznej to ważna lekcja wygłaszana w filmach "Ośmiornica, nauczycielka życia" i "Ostatni samiec na Ziemi". W filmie "Dla Samy" rodzice tytułowej Samy pokażą nam nie tylko, co oznacza kochać własne dziecko, ale także czym jest miłość do ludzkości, coś o czym wszyscy powinniśmy pamiętać, a o czym tak łatwo zapomnieć.

Pierwszego dnia festiwalu, bez względu na to kim jesteś, zapraszamy Cię, żeby zatańczyć za miłość.

Hasło tegorocznej edycji Millennium Docs Against Gravity to nie bez powodu: „z czułości do świata”. Zapraszamy na festiwal!


Line-up: Facheroia (KEM), Monster (Oramics), Avtomat (Oramics / Ciężki Brokat)

Parkietowa euforia, bezpieczna przestrzeń i miłość w głośnikach, zdecydowany odwrót od nadmiernie poważnej pozy rządzącej aktualnie klubami - tak zapowiada się tej nocy feministyczno-queerowy skład didżejski, czyli związana z kolektywem KEM Facheroia i dwójka emisariuszy kolektywu Oramics.