Reżyserka filmu BLIZNY.  Reżyserka nagradzanych na festiwalach filmów dokumentalnych. Jej pełnometrażowy debiut „Królowa Ciszy” (2014) miał premierę na festiwalu IDFA a później był pokazywany na ponad 50 festiwalach na całym świecie, zdobył ponad 20 nagród i był emitowany przez stacje telewizyjne HBO Europe, ARTE, SVT (Szwecja), YLE (Finlandia) i RAI (Włochy).

Reżyserka filmu JESZCZE ZDĄŻĘ.  Artystka i dziennikarka. Reżyserka klipów i dokumentów. Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej. Ceniona postać w świecie motoryzacji i sztuki. Aktywnie jeździ na motocyklu, również w zawodach, organizuje mistrzostwa oraz jest samochodowym kierowcą rajdowym. Dziennikarka radiowa i prasowa.

Współreżyserka filmu NIELETNI INŻYNIEROWIE.  Dziennikarka, reżyser i scenarzysta. Studiowała dziennikarstwo na Université Libre de Bruxelles oraz na Uniwersytecie Warszawskim, a także reżyserię i operatorstwo na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Ponad 20 lat temu, jako nastolatka zaczęła pracę dziennikarki. Pracowała w różnych mediach, w tym m.in. w Télé Bruxelles, TVP, Życiu Warszawy. W latach 2002-2009 pracowała w Brukseli.

Reżyser filmu KOLEKTYW ("Colectiv"). Gość spotkania online. Niemiecko-rumuński reżyser, absolwent Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (DFFB) w Berlinie. W 2010 r. jego film dokumentalny „Świat według Iona B.” zdobył międzynarodową nagrodę Emmy, a pełnometrażowy dokument „Toto i jego siostry” był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w 2015 r.

Reżyser filmu NA WIARĘ. „EGZORCYSTA" WILLIAMA FRIEDKINA. Gość spotkania online. Absolwent scenopisarstwa Tisch School of Arts New York University i dyrektor kreatywny w firmie Exhibit A Pictures. Większość jego filmów mierzy się z analizą najbardziej wpływowych dzieł mistrzów kina oraz rozkłada na czynniki pierwsze kluczowe sceny filmowe.

Reżyserka filmu CUNNINGHAM. CHOREOGRAF WSPÓŁCZESNOŚCI. Gościni spotkania online. Urodzona w Moskwie reżyserka z dwudziestoletnim doświadczeniem pracy z tańcem, w filmie, VR, teatrze, a także jako scenarzystka i montażystka filmów dokumentalnych, dzieli swój czas między Europę a Stany Zjednoczone.

Współreżyserka filmu KOBIETA. Gościni spotkania online. Urodzona w Ukrainie reżyserka filmowa i dziennikarka, której twórczość dotyka tematów społecznych i ogólnoludzkich. Pracowała przy dokumentacji do filmów poświęconym takim kwestiom jak nielegalna imigracja, handel organami ludzkimi oraz matkom-surogatkom.

Reżyser filmu ANDRIEJ TARKOWSKI. W ŚWIĄTYNI KINA. Gość spotkania online. Syn Andrieja Tarkowskiego, poświęcił całe swoje życie prywatne i zawodowe, by chronić i promować twórczość swojego ojca. Mieszka we Florencji, Paryżu i Moskwie. Przewodniczący Andrey Tarkovsky International Institute, twórca filmów dokumentalnych.

Współautor zdjęć do filmu JESZCZE ZDĄŻĘ.  Od dziecka z kamerą w ręku. Fotograf, operator, reżyser mieszkający we Władysławowie. Absolwent Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie na wydziale reżyserii. Wraz z grupą teatralną wyreżyserował f.ilm „Testament” na podstawie opowiadania kaszubskiego pisarza Jana Dżerzdżona. Autor zdjęć do filmu „Świtem” oraz wielu realizacji telewizyjnych i teledysków.

Producentka filmu SPRÓBUJMY SKOCZYĆ DO STUDNI.  Nagrodzona jako najlepsza producentka na Festiwalu Era Nowe Horyzonty (2008) i Krakowskim Festiwalu Filmowym (2017). Skupia się na filmach z silną autorską wizją. Prezes zarządu Kijora Film. Członkini Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej. Stypendystka Ministra Kultury  i Dziedzictwa Narodowego.

Producentka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Absolwentka studiów filmowych na Uniwersytecie Paris X, kursu Kreatywny Producent w Szkole Wajdy oraz wydziału filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Zdobywała doświadczenia w różnych obszarach produkcji filmowej jako kierowniczka produkcji, reżyserka, druga reżyserka, scenarzystka i menedżerka festiwalu filmowego. Jej pełnometrażowy debiut producencki „Lekcja miłości”, koprodukowany przez HBO Europe miał premierę na IDFA w Amsterdamie.

Montażystka filmu ŚCIANA CIENI. Absolwentka komunikacji wizualnej i studiów filmowych na Hochschule für bildende Künste w Hamburgu (Akademia Sztuk Pięknych). Od 1998 montuje filmy dokumentalne i fabularne.

Jurorka w Konkursie Nos Chopina. Kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka, aranżerka muzyczna, instrumentalistka. Wychowana w rodzinie zawodowych muzyków. Grająca od 4 roku życia na skrzypcach. Mając 12 lat, swoje pierwsze kroki stawiała jako wokalistka zespołu Powolny, występując na przeglądach piosenek studenckich tj. Pupa, Przegląd Piosenki Studenckiej w Krakowie czy Przybyciu Bardów w Brwinowie.

Współreżyserka filmu ZŁAPANI W SIECI. Gościni spotkania online. Czeska reżyserka filmowa młodego pokolenia. Jej pierwszym, nakręconym jeszcze na studiach filmem jest „Ďakujem ti melonik” (2014). Jej następny film „Do zbraně” (2016) analizował zjawisko ogromnego wzrostu liczby chętnych do otrzymania licencji na posiadanie broni w Czechach.

Bohaterka filmu MALARKA I ZŁODZIEJ. Gościni spotkania online. Urodzona w 1983 w czeskiej Pradze, przez kilka lat mieszkała w Berlinie, gdzie pracowała jako asystentka innych artystów i rozwijała własną twórczość. Ostatecznie przeniosła się do Oslo, gdzie od kilku lat mieszka i tworzy. Obecnie dzieli swój czas między Oslo i swą kryjówkęs w szwedzkiej puszczy. Oprócz nowych prac pokazanych w filmie „Malarka i złodziej” pracuje nad cyklem malarskim pod tytułem „Manikarnika".

Reżyser filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Doświadczenie zdobywał między innymi jako drugi reżyser na planie filmu fabularnego „Czarny Czwartek– Janek Wiśniewski padł”. W 2014 roku nakręcił głośny film dokumentalny „Totart – czyli odzyskiwanie rozumu”.

Reżyser filmu MALARKA I ZŁODZIEJ. Gość spotkania online. Urodzony w 1989 r. twórca 15 krótkich filmów dokumentalnych, w tym m.in. „Dreaming of the Golden Eagle”, którego premiera odbyła się na festiwalu IDFA w 2012 r. Premierowy pokaz jego debiutanckiego pełnometrażowego dokumentu Magnus o najlepszym szachiście świata miał miejsce na festiwalu Tribeca w 2016 r., a prawa do jego dystrybucji sprzedano w 64 krajach.

Reżyserowie filmu CZERWONY NOS, PUSTE KIESZENIE. Goście spotkania online. Bracia Ross to amerykański duet reżyserski mający na swoim koncie wielokrotnie nagradzane filmy takie jak „45365” (2009), „Tchoupitoulas” (2012), „Western” (2015), i „Contemporary Color” (2017). Urodzili się i wychowali w Sidney w stanie Ohio, obaj też studiowali na Savannah College of Art and Design.

Jurorka w konkursie na Najlepszy Film Polski. Pochodząca z Australii Brigid O’Shea od 2008 współpracuje z festiwalami filmowymi i organizacjami zajmujących się kinem dokumentalnym w całej Europie. Absolwentka akademii sztuk pięknych w Melbourne i Berlinie, pierwsze kroki w branży filmowej stawiała jako stażystka przy Berlinale Talent Campus. Do 2014 r. współpracowała z Berlinale w różnych wymiarach, między innymi przy targach EFM i Co-Production Market, zanim skupiła się na dokumentach kreacyjnych.

Bohater filmu KOLEKTYW. Gość spotkania online. Dziennikarz sportowy i redaktor naczelny dziennika Gazeta Sporturilor. Zasłynął przeprowadzeniem cyklu dochodzeń związanych z korupcją w rumuńskim sporcie i polityce, które doprowadziły do dymisji kilku ministrów i dały początek postępowaniom sądowym, w wyniku których kilku polityków zostało osadzonych w więzieniu.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Polski producent, reżyser, oraz montażysta filmowy, urodzony w 1963 roku. Właściciel studia fimowego Blue dReam Film. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej AMA. Pracował jako montażysta przy wielu znanych produkcjach filmowych, takich jak: “Skazany na bluesa” (2005), “Różyczka” (2010), “Imagine” (2012), “Pewnego razu w listopadzie…” (2017).

Reżyser filmów WITAMY W CZECZENII i JAK PRZETRWAĆ ZARAZĘ. Gość spotkania online. Nominowany do Oscara reżyser, autor bestsellerów i wielokrotnie nagradzany dziennikarz śledczy. Jego reżyserski debiut „Jak przetrwać zarazę” / “How to Survive a Plague” uznawany jest za dzieło nowatorskie i wpływowe na tyle, że wciąż jest regularnie pokazywany zarówno w salach wykładowych, jak i przez lokalnych aktywistów i organizacje zajmujące się tematyką AIDS.

Autor muzyki do filmu JESZCZE ZDĄŻĘ.  Kompozytor, flecista prosty, wokalista, improwizator, performer i publicysta. W każdej z uprawianych dziedzin praktycznie samouk, wsparty studiami na Wychowaniu Muzycznym na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Jest wszechstronnym twórcą fascynującym się praktycznie każdym przejawem muzyki.

Reżyserka filmu MIĘDZY NAMI.  Absolwentka Szkoły Wajdy i Scenografii na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Uczestniczka wystawy Coming Out - najlepsze dyplomy ASP 2014. Współpracowała z Teatrem Dramatycznym, Teatrem Rozmaitości i Operą Narodową. Studiowała również w Indonezji i Turcji, gdzie pracowała nad swoimi pierwszymi filmami.

Współreżyserka filmu SPRÓBUJMY SKOCZYĆ DO STUDNI. Montażystka, współreżyserka filmów dokumentalnych. Przez wiele lat była związana z Wytwórnią Filmu Oświatowego w Łodzi, od 2000 r. wykłada w Łódzkiej Szkole Filmowej na wydziale Montażu Filmowego. Jest montażystką około 200 dokumentów.

Jurorka w konkursie Amnesty International Polska. Absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Praw Człowieka Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Leadership Accademy for Poland. Od 2007 roku jest Dyrektorką Amnesty International Polska.

Reżyser filmu TRUMAN CAPOTE. WYSŁUCHANE MODLITWY. Gość spotkania online. Twórca z niemal dwudziestoletnim doświadczeniem pracy w sektorze państwowym i prywatnym. W amerykańskiej kampanii prezydenckiej w 2008 r. służył jako doradca pierwszej damy Michelle Obama, a później jako zastępca sekretarza ds. społecznych w Białym Domu podczas pierwszej kadencji prezydenckiej Baracka Obamy.

Reżyserka i scenarzystka filmu ŚCIANA CIENI.  Reżyserka, alpinistka i podróżniczka. Absolwentka warszawskiej ASP oraz Szkoły Wajdy. Autorka filmów dokumentalnych nagradzanych na całym świecie i produkowanych w ekstremalnych miejscach: zrealizowany na Grenlandii „Co się stało na wyspie Pam” (2010), nakręcony na morzach wokół Borneo „Badjao. Duchy z morza” (2014; Nagroda Jury Hot Docs oraz specjalne wyróżnienia na MFF w Los Angeles i MFF w Palm Springs).

Współreżyserka filmu KOSMICZNE PSY. Elsa Kremser studiowała reżyserię na Uniwersytecie Wiedeńskim i Filmakademie Ludwigsburg. Jako twórczyni i producentka filmowa zrealizowała szereg filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie. Jej film dyplomowy “Nebel” miał swoją premierę na Berlinale. W 2016 r. wraz z Levinem Peterem założyła w Wiedniu studio filmowe RAUMZEITFILM.

Bohaterka filmu TONY HALIK.  Historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztukiwspółczesnej. Wraz z partnerem Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia.

Reżyser filmu JASKINIA. Gość spotkania online.  Uznany reżyser nagradzany przede wszystkim za prace dotyczące współczesnej Syrii oraz politycznych przemian świata arabskiego. Jego film „Ostatni w Aleppo” otrzymał w 2018 r. nominację do Oscara oraz nagrodę Emmy dla najlepszego filmu dokumentalnego. Film śledził losy grupki ratowników-wolontariuszy pracujących dla Białych Hełmów – syryjskiej ochotniczej organizacji obrony cywilnej.

Współreżyser filmu JAK BÓG SZUKAŁ KARELA. Czeski reżyser, operator i producent. W 2005 r. ukończył studia na wydziale reżyserii dokumentalnej praskiej szkoły filmowej FAMU. Jego film „Obec B.” zdobył nagrodę za najlepszy dokument na festiwalu w Karlowych Warach w 2002 r. oraz na festiwalu FAMU w 2003 r., nagrodę Don Kichota na festiwalu filmów artystycznych w Koszycach, jak również szereg innych nagród na festiwalach europejskich i amerykańskich.

Bohater filmu ANALOGOWY WIZJONER. Od wczesnego dzieciństwa Florian „Doc” Kaps znany jest z tego, że lubi iść od prąd. Jego reakcją na rewolucję cyfrową i jej tendencję do lekceważenia istnienia pięciu (!) zmysłów i magii technik analogowych było powołanie do życia Projektu Niemożliwego („The Impossible Project”) w 2008 r., uratowanie przed upadkiem znajdującej się w Niderlandach ostatniej fabryki Polaroida oraz przywrócenie światu fotografii Polaroid.

Reżyser filmu HELMUT NEWTON. PIĘKNO I BESTIA. Gość spotkania online. Urodzony w 1954 r. w Hanowerze reżyser, dziennikarz oraz prezenter radiowy i telewizyjny. Od 1982 r. wyreżyserował ponad 100 filmów dokumentalnych dla telewizji ARD, ZDF, ARTE, France 3, RAI, Sundance Channel, za które otrzymał wiele niemieckich nagród.

Bohaterka filmu GRUBASKI NA FRONT. Studentka i aktywistka body positive z Aarhus w Danii. Przez pięć ostatnich lat działała na rzecz akceptacji ciała w Danii i Skandynawii, w szczególności w przypadku osób grubych. Wykorzystuje w tym celu social media i media tradycyjne, a także prowadzi wykłady w szkołach i rozmaitych organizacjach, by szerzyć świadomość wyzwolenia ciała wśród wszystkich, którzy są skłonni słuchać.

Reżyser filmu EPICENTRUM. Urodzony w położonym w tyrolskich Alpach Kitzbühel, od dwudziestu lat we Francji, wcześniej mieszkał w Wielkiej Brytanii, Włoszech, USA, Tanzanii, Kongo i w Sudanie Południowym. Znany z filmów dokumentalnych o zacięciu społeczno-politycznym, za które zebrał ponad 50 nagród na światowych festiwalach, w tym m.in. nagrody w Berlinie, Wenecji, Sundance, Europejską Nagrodę Filmową, Austriacką Nagrodę Filmową oraz francuskiego Cezara.

Reżyserka filmu ZIEMIA JEST NIEBIESKA JAK POMARAŃCZA. Gościni spotkania online.  W 2005 r. ukończyła reżyserię telewizyjną na Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Teatru, Kina i Telewizji. Jej krótkie metraże, w tym m.in. „Upamiętnienie” /„Помин”, którego premiera miała miejsce na festiwalu w Berlinie w 2012 r., były pokazywane i nagradzane na światowych festiwalach. Tsilyk jest również pisarką.

Juror w konkursie Amnesty International Polska. Filmoznawca, eseista, publicysta. Aktywny jako krytyk filmowy, pisuje także o literaturze i sztukach wizualnych. Absolwent krakowskiego filmoznawstwa, Instytutu Studiów Politycznych i Międzynarodowych UJ, studiował też w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Publikuje m. in. w „Tygodniku Powszechnym”, „Gazecie Wyborczej”, „Oko.press, „Aspen Review”.

​​​​​​​Współautor zdjęć do filmu JESZCZE ZDĄŻĘ.  Operator oraz fotograf z Warszawy. Studiował fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii Mariana Schmidta oraz na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Współtwórca teledysków dla zespołów Kult, T-Love, Pablopavo, Piotr Bejnar. Współpracuje ze Szkołą Wajdy. W 2016 roku zrealizował dla Al Jazeery dokument o Sławomirze Idziaku oraz Film Spring Open, tam też miała miejsce premiera filmu.

Bohater filmu FOTOGRAF WOJNY. W ciągu swej dwudziestopięcioletniej kariery fotografa uwiecznił wiele ze współczesnych konfliktów i kluczowych momentów walki o prawa człowieka. Twórczość Grarupa odzwierciedla jego wiarę w rolę, jaką fotoreportaż pełni jako narzędzie służące dokumentacji i upamiętnianiu wywołujących rzeczywiste zmiany, a także w konieczność przedstawiania historii ludzi, którzy nie są w stanie zrobić tego sami.

Jurorka w Konkursie Nos Chopina. Artywistka, artystka wizualna, reżyserka, pedagożka akademicka i przedszkolna. Autorka i inicjatorka realizowanego od 2011 r. wielodyscyplinarnego przedsięwzięcia z pogranicza sztuki i aktywizmu społecznego z byłymi pracownikami i pracownicami fabryki ciągników Ursus, na które składają się m.in. działania site-specific w przestrzeni publicznej, akcje społeczno-artystyczne, performance, happeningi, filmy niezależne oraz pełnometrażowy dokument kreacyjny pt. „Symfonia Fabryki Ursus” (Nagroda Filmowa PISF, MSN, Szkoły Wajdy).

Reżyser filmu ANALOGOWY WIZJONER. Mieszkający w Berlinie reżyser w początkach swej kariery pracował jako dziennikarz i fotograf południowoafrykańskiej gazety Rand Daily Mail. Absolwent Balliol College, Oxford, Sciences-Po oraz Columbia Graduate School of Journalism. Od zawsze pracował na arenie międzynarodowej, początkowo tworząc filmy dokumentalne na terenie Związku Radzieckiego, RPA, Izraela i USA, a później jako producent filmów w Europie, USA, Afryce i Chinach.

Jurorka w konkursie na Najlepszy Film Polski. Reżyserka, scenarzystka i producentka. Ur. 1972. Współautorka obsypanych nagrodami „Papuszy”, „Placu Zbawiciela” i „Mojego Nikifora”. Przewodnicząca Związku Zawodowego Reżyserów Polskich w latach 2013-2018, obecne wiceprzewodnicząca. W latach 2006-2013 Przewodnicząca Sekcji Scenarzystów Polskich, członkini Rady Artystycznej Studia Filmowego im. Andrzeja Munka oraz Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Bohaterka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po 50 latach zdobywa się na ważny krok – ucieka od przemocowego męża, z północnych Włoch gdzie mieszka do rodzimego Szczecina. I tam wreszcie żyje tak, jak chce: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka... W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny. Jej entuzjazm jest zaraźliwy! Jolancie Janus podczas spotań z publicznością będzie towarzyszyła Leokadia Ogrodowczyk, która także występuje w filmie.

Juror w Konkursie Nos Chopina. Pracuje z filmem, fotografią, malarstwem, instalacjami i tworzy projekty interdyscyplinarne. Jego oparta na archiwach metodologia łączy wiele kulturowych, historycznych, religijnych, społecznych i genderowych odniesień. Od 2015 roku wydawca i redaktor naczelny magazynu "DIK Fagazine". Twórca "Queer Archives Institute". Jego prace były pokazywane w najważniejszych muzeach i galeriach w Polsce i na całym świecie.

Współproducentka filmu TONY HALIK.  Absolwentka produkcji w Szkole Wajdy, od 2014 wraz z Małgorzatą Małysą prowadzi firmę produkcyjną FURIA FILM. Jest doświadczoną producentką i kierowniczką produkcji filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, reklam i filmów fabularnych.

Jurorka w konkursie Green Warsaw. Aktywistka klimatyczna, ekspertka ds. różnorodności biologicznej. W latach 2014-2018 członkini Rady ds. Rolnictwa Ekologicznego przy Ministrze Rolnictwa. Zaangażowana w ochronę mórz i oceanów instruktorka nurkowania, tłumaczka, podróżniczka. Długoletnia frontmenka Greenpeace. Współtwórczyni akcji „Adoptuj Pszczołę”. W kwietniu 2016 przez kilka dni okupowała dach Ministerstwa Środowiska pod hasłem „Cała Puszcza parkiem narodowym”, a w 2016 blokowała harvestery wycinające drzewa w puszczy.

Współreżyserka i autorka zdjęć do filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Reżyserka i operatorka, absolwentka wydziału filmu i telewizji na Edinburgh College of Art w Szkocji. Pracowała jako reżyserka, operatorka, montażystka, dźwiękowiec.  Ma na koncie krótkie dokumenty i filmy eksperymentalne zrealizowane w Szkocji, Irlandii, Argentynie, Boliwii, Peru i Mongolii. Jej film dokumentalny „Cicho w drodze do Ludzi do Reniferów" zdobył nagrody na festiwalach w Brazylii, Rumunii, Portugalii i Polsce. Prowadzi warsztaty filmowe dla młodzieży z niezamożnych rodzin.

Montażystka filmu "Między nami". Od dzieciństwa związana ze sztuką, Kasia rozwijała swoją pasję poprzez zajęcia plastyczne w liceum, a następnie kontynuowała edukację w zakresie historii i teorii filmu oraz montażu filmowego na Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W wieku dwudziestu lat poczuła głęboką fascynację montażem filmów dokumentalnych i od tamtej pory stała się ona jej miłością.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Ukończył kierunek reżyserii filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. W latach 2005-2007 brał udział w zajęciach Przedszkola Filmowego organizowanego przez Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, w czasie których powstał film „Chłód”, pokazywany na 7 Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Era Nowe Horyzonty.

Juror w Konkursie na Najlepsze Zdjęcia. Reżyser filmowy i teatralny, zainteresowany interdyscyplinarnym podejściem do sztuki. Autor serialu HBO Europe "Ślepnąc od świateł" (2018), niezależnego debiutu fabularnego "Hardkor Disko" (2014), a także kilku spektakli teatralnych ("Magnolia" na podstawie filmu Paula Thomasa Andersona czy "Na srebrnym globie" na podstawie filmu Andrzeja Żuławskiego) oraz wielu kultowych teledysków.

Reżyserka filmu LA MAMI. Gościni spotkania online. Absolwentka reżyserii dokumentów kreacyjnych na uniwersytecie Pompeu Fabra. Jako współzałożycielka meksykańskiej firmy producenckiej La Sandía Digital wyreżyserowała ponad 20 krótkometrażowych filmów dokumentalnych. W ostatniej dekadzie pracowała zarówno jako operatorka kamery, jak i reżyserka. Jej pełnometrażowy debiut „El Remolino” miał swój premierowy pokaz na festiwalu w Locarno.

Reżyserka filmu WAŻNIEJSZA OD KRÓLÓW. Gościni spotkania online.  Uznana przez New York Times za „czołową wizualną dokumentalistkę plutokracji”, uhonorowana nagrody Emmy reżyserka i fotografka Lauren Greenfield od 25 lat tworzy pionierskie prace poświęcone konsumpcjonizmowi, kulturze młodzieżowej i płci kulturowej. Jej filmy „Pokolenie pieniądza”, “Królowa Wersalu”oraz “Szczupłe” oraz albumy fotograficzne „Generation Wealth”, „Fast Forward” i „Girl Culture” stanowiły przyczynek do międzynarodowych dyskusji na temat szeregu ważkich  kwestii dla współczesnego świata.

Juror w konkursie Green Warsaw. Dyrektor Biura Infrastruktury w Urzędzie Miasta Warszawy. Leszek Drogosz zajmuje się realizacją zadań z zakresu zapewnienia bezpieczeństwa zaopatrzenia mieszkańców Warszawy w energię elektryczną, ciepło, gaz, wodę oraz odbiór ścieków, jak również zagadnieniami dotyczącymi ochrony klimatu. Całą dotychczasową pracę zawodową poświęcił m.st. Warszawie, zarządzając oraz nadzorując jednostki miejskie z sektora transportu, gospodarki wodnej, ciepła oraz gospodarki odpadami.

Współreżyser filmu KOSMICZNE PSY. Absolwent Filmakademie Ludwigsburg, gdzie zrezalizował szereg filmów dokumentalnych pokazywanych na całym świecie. Jego dyplomowy film Hinter dem Schneesturm zdobył niemiecką nagrodę za najlepszy debiut i gościł na Berlinale. W 2016 r. założył w Wiedniu wraz z Elsą Kremer studio filmowe RAUMZEITFILM. Jako duet reżyserski Kremser i Peter pracują nad swoim pierwszym filmem fabularnym „Zielona Papuga / „Der Grüne Wellensittich”, którego scenariusz zdobył nagrodę Kompagnon Script na Berlinalle.

Reżyser filmu WIELORYB Z LORINO. Urodzony w 1972 r w Bydgoszczy. Od liceum tworzy niezależne filmy na taśmie 8 i 16 mm. W 2004 roku ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od tej pory realizuje głównie filmy dokumentalne. Fascynuje go zwyczajne życie, szuka w nim niezwykłości, humoru i ciepła. W otaczającej rzeczywistości, nieważne czy gdzieś daleko czy za oknem swojego domu przygląda się ludziom, znajdując w ich życiu elementy kina. Od 2009 roku jest ekspertem w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej.

Juror w konkursie Amnesty International. Reżyser filmowy i radiowy, producent, scenarzysta, profesor w Szkole Filmowej w Łodzi. Absolwent wydziału reżyserii Instytutu Kinematografii w Moskwie (WGIK). Po ukończeniu studiów asystent Krzysztofa Zanussiego i Krzysztofa Kieślowskiego. Laureat wielu międzynarodowych festiwali, m.in.: Felix '91 za najlepszy dokumentalny film w Europie „Usłyszcie mój krzyk”.

Producent filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Warszawiak, producent filmowy. Absolwent SGH w Warszawie. Doświadczenie zdobywał w Narodowym Centrum Kultury i Narodowym Instytucie Audiowizualnym. Pracuje jako producent kreatywny. Odpowiada za działalność i rozwój Fundacji Raban. Obecnie przygotowuje kolejne produkcje dokumentalne o warszawskim klubie sportowym AKS ZŁY i Macieju Parowskim, protoplaście Wiedźmina.

Współreżyserka filmu LEKCJA MIŁOŚCI. Artystka multimedialna i reżyserka wywodząca się ze środowiska sztuki nowoczesnej. Małgorzata ukończyła w 2012 roku kurs DOK Pro w Szkole Wajdy oraz warsztaty POLSKA.DOC. Ma tytuł magistra sztuk mutimedialnych. Pracowała na Wydziale Filmu Eksperymentalnego na ASP w Szczecinie. W swojej pracy wykorzystuje różne media: film dokumentalny i sztukę współczesną, często łącząc te dziedziny.

Współproducentka filmu TONY HALIK.  Absolwentka produkcji w Szkole Wajdy, od 2014 wraz z Karoliną Galubą prowadzi firmę produkcyjną FURIA FILM. Jest doświadczoną producentką i kierowniczką produkcji filmów dokumentalnych, programów telewizyjnych, reklam i filmów fabularnych.

Reżyser filmu TONY HALIK. Reżyser, scenarzysta, filmoznawca, doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie nauk o sztuce. Reżyser filmów dokumentalnych, reklam, wideoklipów, programów telewizyjnych. Autor monografii naukowych „Awangarda muzyki końca XX wieku. Przewodnik dla początkujących” (2014) i Anioły nie znają wstydu. Transgresja w kinie Nowego Jorku” (2018). Wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej i Uniwersytetu Gdańskiego.

Juror w konkursie Green Warsaw. Polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, producent filmowy, działacz społeczny. Autor ksiazki „Na ratunek”. sześciokrotnie nominowany do Orłów za role w filmach: Boisko bezdomnych (2008), Rewers(2009), Róża (2011), Obława (2012), Jack Strong (2014) i Moje córki krowy (2015). Laureat Paszportu Polityki za 2012 rok w kategorii „film”.

Juror w konkursie na Najlepszy Film Polski. Dyrektor i główny programer założonego przez siebie w 1997 roku Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalntych w Jihlavie.

Jurorka w Konkursie Głównym. Autorka kilkudziesięciu filmów dokumentalnych, w większości z nich była również autorką scenariusza. Ma w swoim dorobku również spektakle Teatru TV i jeden film fabularny. Absolwentka malarstwa ASP we Wrocławiu, a także reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest profesorem w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.

Producentka filmu ŚCIANA CIENI.  Niezależna producentka filmów dokumentalnych i fabularnych. Urodzona w Krakowie, gdzie ukończyła Filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim, mieszka w Wielkiej Brytanii od 1995 roku. Pracując dla Instytutu Kultury Polskiej w Londynie (2000-2004) organizowała wiele pokazów i przeglądów polskiego kina, a także zainicjowała i programowała Festiwal Filmów Polskich w Londynie, obecnie znany jako Kinoteka, odbywający się corocznie w Wielkiej Brytanii.

Reżyser filmu WAKACJE Z BRONIĄ. Rodowity berlińczyk, absolwent historii, politologii i studiów islamskich. Pracował jako niezależny dziennikarz, a w 2017 r. nakręcił w Ukrainie swój pierwszy średniometrażowy dokument „Roadside Radiation”. W 2017 r. rozpoczął studia reżyserskie II stopnia na Filmakademie Baden-Württemberg, gdzie jesienią 2019 r. wyreżyserował swój pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny „Summerwar”.

Współreżyserka filmu MARGARET ATWOOD. SŁOWO TO SIŁA. Gościni spotkania online.  Producentka, reżyserka, i scenarzystka. Współproducentka nagrodzonego pięcioma nagrodami (w tym nagrodą za najlepszy dokument przyznawaną przez Directors’ Guild of Canada) pełnometrażowego filmu dokumentalnego „West Wind: The Vision of Tom Thomson“.

Producentka filmu JESZCZE ZDĄŻĘ.  Z branżą filmową związana od 2000 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Silver Screen i Monolith Films, gdzie zajmowała się promocją, marketingiem oraz PR. Przez 8 lat pracy w Polskim Instytucie Sztuki Filmowej była odpowiedzialna za promocję polskiej kinematografii na rynku międzynarodowym. Współpracuje w zakresie prowadzenia strategii festiwalowej dla polskich i międzynarodowych filmów dokumentalnych oraz fabularnych.

Bohater filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Polski raper i producent muzyczny, a także przedsiębiorca. Zaliczany do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Paweł Włodkowski znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole hip-hopowym Molesta Ewenement.

Reżyser filmu POWIEDZ TAK LUB NIE. Ukończył reżyserię filmową w Warszawskiej Szkole Filmowej. Laureat wielu nagród za film dokumentalny pt. "Stan umysłu" oraz za krótkometrażowy film fabularny pt. "Charon", który zdobył Grand Prix 40-ego Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2015). W roku 2020 wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i Fog Content Agency, ukończył pełnometrażowy film dokumentalny pt. "Powiedz tak lub nie".

Juror w konkursie na Najlepszy Film Polski. Polski reżyser, operator i producent filmów dokumentalnych. Absolwent reżyserii w Łódzkiej Szkole Filmowej, asystował Kieślowskiemu przy filmie „Trzy kolory. Biały”. Łoziński wykłada reżyserię dokumentalną w dwóch szkołach filmowych – łódzkiej i gdyńskiej. Jest autorem ponad 20 filmów dokumentalnych.

Juror w Konkursie Głównym. Urodzony w Warszawie, od czternastego roku mieszkał zagranicą – początkowo w Anglii, Niemczech i Włoszech, by na dobre osiedlić się w Anglii w 1977. Studiował literaturoznawstwo i filozofię w Londynie i Oksfordzie. Od końca lat 80. tworzył filmy dla BBC. Jego filmy dokumentalne, w tym m.in. „Z Moskwy do Pietuszek”, „Dostoevsky’s Travels”, „Serbian Epics” oraz „Tripping with Zhirinovsky” zdobyły liczne międzynarodowe nagrody, w tym Emmy i Prix Italia.

Współreżyser filmu MARGARET ATWOOD. SŁOWO TO SIŁA. Gość spotkania online. Zdobywca nagrody Emmy, wielokrotnie nagradzany reżyser, dziennikarz i pisarz. Producent i reżyser ponad 100 filmów dokumentalnych i dwóch telewizyjnych seriali obyczajowych. Autor takich filmów dokumentalnych jak „Podałem rękę diabłu”, „Obietnica zmarłym. Wygnanie Ariela Dorfmana”, „West Wind: the vision of Tom Thomson” oraz „Where the universe sings: the spiritual journey of Lawren Harris”.

Bohater filmu SKANDAL. EWENEMENT MOLESTY. Polski raper, wokalista, autor tekstów, DJ i producent muzyczny, a także reżyser i dziennikarz radiowy. Znany przede wszystkim z wieloletnich występów w składzie Molesta Ewenement.

Współautor zdjęć do filmu JESZCZE ZDĄŻĘ. Absolwent realizacji telewizyjnej na wydziale operatorskim PWSFiTv w Łodzi. Producent filmu fabularnego Motór i post-producent filmów Hanny Polak Children of Lenigradsky (nominacja do Oscara), Something Better To Come (40 głównych nagród na festiwalach). Związany z branżą telewizyjną i filmową od 30 lat. Obecnie działa głównie w filmowaniu i realizowaniu filmów lotniczych jak i dokumentów.

Współscenarzysta i operator filmu ŚCIANA CIENI. Współtwórca nominowanego do Oscara „Królika po berlińsku“ Bartosza Konopki oraz współreżyser filmów „Efekt domina“ i „Książę i dybuk” (Nagroda Jury w sekcji Venice Classics za najlepszy dokument o kinie) , które zrealizował z Elwirą Niewierą. Autor zdjęć wielu nagradzanych filmów pełno- i krótkometrażowych, między innymi nominowanego do Oscara krótkiego metrażu „Na trasie” w reżyserii Reto Caffiego.

Współreżyser filmu SPRÓBUJMY SKOCZYĆ DO STUDNI. Reżyser, operator, montażysta, twórca kreacyjnych filmów dokumentalnych, absolwent Szkoły Filmowej Andrzeja Wajdy i Uniwersytetu Warszawskiego (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych). Członek Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej. Autor nagradzanych na międzynarodowych festiwalach dokumentów.

Reżyserka filmu EUFORIA ISTNIENIA. Gościni spotkania online. Studiowała matematykę i informatykę, gdy zakochała się w tańcu współczesnym. Obecnie jest dyrektorką artystyczną The Symptoms, jednego z najznamienitszych teatrów tańca na Węgrzech. Teatr ten nie uznaje granic gatunkowych, zajmując się codziennymi problemami, które zaprzątają nas wszystkich, przedstawiając je w na skroś intymny sposób.

Bohater filmu TO NIE FILM. Gość spotkania online. Od 1976 r. bliskowschodni korespondent brytyjskich gazet The Times oraz The Independent of London, laureat ponad 15 międzynarodowych nagród za reportaże z Afganistanu, Iranu, Iraku, Syrii, Libanu, Izraela, Palestyny, Egiptu i Algierii. Był korespondentem wojennym w Bośni i Kosowie, zajmuje się całym obszarem dawnego imperium otomańskiego. Urodzony w 1946 r., zrobił doktorat w Trinity College w Dublinie.

Juror w Konkursie na Najlepsze Zdjęcia. Uznany kinooperator i producent, autor zdjęć do szeregu filmów dokumentalnych, współpracownik reżyserów z Macedonii i nie tylko. Ostatnie pięć lat spędził z nominowanym do Oskara duetem reżyserskim Ljubomir Stefanov- Tamara Kotevska, pracując przy projektach filmowych związanych przede wszystkim z ochroną środowiska i ekologią - „Jezioro jabłek” oraz „Kraina miodu”.

Jurorka w Konkursie Głównym. W ostatnich 20 latach wyprodukowała ponad 30 filmów dokumentalnych, w tym nominowany do Oscara i czterokrotnie nominowany do nagród Emmy film „Jaskinia” Ferasa Fayyada (2020) oraz innego kandydata do Oscara „Nadejdą lepsze czasy” (2014) w reżyserii Hanny Polak. Ten ostatni film zdobył ponad 80 nagród i był pokazywany w amerykańskich kinach, a Dyekjær otrzymała za niego w 2016 r. nominację do Nagrody Producentów Producers Guild of America.

Autor muzyki do filmu TONY HALIK.  Polski kompozytor, skrzypek i producent muzyczny, absolwent Académie Musicale de Villecroze we Francji. Związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records, francuską Ici D'ailleurs i brytyjskim publisherem Mute Song. Twórca muzyki do spektakli teatralnych, filmów i instalacji artystycznych.

Jurorka w Konkursie na Najlepsze Zdjęcia. Fotografka i reżyserka, swój dokumentalny debiut „Święty Poeta” poświęciła Pierowi Paolo Pasoliniemu. Jej filmy były pokazywane na festiwalach na całym w świecie, w tym m.in. w Berlinie i Wenecji, a prace można było oglądać w takich miejscach jak MoMA i Lincoln Center w Nowym Jorku, The Walker Arts Center w Minneapolis, La Cinémathèque Française w Paryżu, Muzeum Smithsonian i National Museum of Women in the Arts w Waszyngtonie, Los Angeles County Museum, a także Photographer’s Gallery w Londynie.

Współreżyser filmu Z WNĘTRZA. Sanoczanin. Absolwent wydziału prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego. W 2009 był pomysłodawcą ogólnopolskiego wydarzenia poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu pt. Love Never Dies, w ramach którego zrealizował krótkometrażowy film dokumentalny Doctor Jimmy pokazywany na 50 Krakowskim Festiwalu Filmowym.

Reżyserka filmu iHUMAN. Gościni spotkania online.  Wielokrotnie nagradzana reżyserka niezależnych filmów dokumentalnych, debiutowała w 1996 r. Jej filmy poruszają tematykę praw człowieka, relacji władzy w społeczeństwie w kontekście technologii i ewoluujących relacji między człowiekiem a maszyną.

Reżyserka filmu DLA SAMY. Gościni spotkania online.  W styczniu 2016 r. Waad al-Kateab zaczęła nagrywać relacje z koszmarów w Aleppo dla kanału informacyjnego Channel 4 News jako serię poruszających filmów pod tytułem „Aleppo od środka”. Jej relacje na temat konfliktu w Syrii i najbardziej skomplikowanego kryzysu humanitarnego świata zebrały rekordową dla stacji półmiliardową publiczność i zdobyły 24 nagrody – w tym nagrodę Emmy za przełomową zagraniczną relację reporterską w 2016 r.

Operatorka filmu "Między nami". Operatorka filmowa, absolwentka WRiTv UŚ w Katowicach, członkini PSC. Autorka zdjęć kilkunastu filmów dokumentalnych i krótkometrażowych, docenianych na festiwalach. Jest laureatką “Złotej Kijanki” z 2009 roku na Festiwalu Camerimage, Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego z 2014 roku i 2018 roku. Pierwszy pełnometrażowy film „Jak całkowicie zniknąć” nakręciła w 2014 roku z Przemysławem Wojcieszkiem. Od tamtej pory zrealizowała m.in film „Kamper” i Córka trenera” w reż. Łukasza Grzegorzka, „Fale” Grzegorza Zaricznego oraz “Jesienna dziewczyna” w reż. Katarzyny Klimkiewiecz, który jest w fazie postprodukcji.