Żaba Pepe to jedna z najpopularniejszych postaci w internecie. Zadebiutowała w sieci na portalu MySpace w 2005 roku, jako jedna z bohaterek prześmiewczego niezależnego komiksu Matta Furiego „Boy's Club #1”. Bohaterami komiksu były antropomorficzne postaci: Brett, Andy, Landwolf i żaba Pepe, która stała się ucieleśnieniem absurdalnego humoru, a wkrótce zaczęła żyć własnym życiem. Kilka lat później scena z zadowoloną z życia żabą Pepe, której towarzyszył tekst w dymku „Feels good, man” stała się pozytywnym internetowym memem.
Wszystko zmieniło się za sprawą agresywnej kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa. W 2015 roku na obrazkowym forum 4chan, w dziale dyskusji politycznych zrzeszającym neonazistów, rasistów, seksistów, użytkownik Maldraw opublikował obrazek żaby Pepe z doczepioną peruką Trumpa i płotem granicznym odgradzającym ją od smutnych postaci w meksykańskich strojach. Od tej pory fani Trumpa z 4chana umiłowali sobie Pepe-Trumpa, który z bujną czupryną na tle amerykańskiej flagi trafił nawet na Twittera przyszłego prezydenta.
Sympatyczna postać zmieniła się w symbol nienawiści nadużywany przez skrajne środowiska nacjonalistyczne i prawicowe w USA i Europie. Film przedstawia historię Pepe i jej nieprawdopodobnej transformacji w skrajnie prawicową ikonę internetu. W filmie pojawia się jej twórca Matt Furie, który przez wiele miesięcy próbował przywrócić dobre imię swojej postaci, prowadząc kampanię #SavePepe, ale ostatecznie zmuszony został do jej uśmiercenia. Film jest również trafnym portretem współczesnego internetu i otaczającej nas audiowizualnej kultury, w której znaczenia obrazów mogą nagle i nieoczekiwanie zmieniać się pod wpływem manipulacji, której wszyscy podlegamy.